Det første innlegget på lenge (+)
Det har visst gått et halvt år igjen, kjære leser, siden sist jeg skrev noe her inne. Livet skjedde, og jeg måtte ta ting helt med ro en stund. Kort oppsummert endte jeg opp med nyresvikt, sykehusinnleggelse, et par kirurgiske inngrep og nå dialyse tre ganger i uka. Det neste steget er å komme seg på ventelista for en donornyre og transplantasjon.
Den «gode» nyheten er at 20 års kamp mot Nav nå er over. De har endelig vedtatt å gi meg 100% uføretrygd, og jeg er nå i en omstillingsfase rent økonomisk. Jeg hadde ingen inntekt i tiden før jeg ble syk, så jeg vil få minsteytelsen, men ironisk nok er det mer utbetalt i måneden enn jeg noen gang har fått likevel. Og så kommer det én gang i måneden, på én fast dato fremover. Bare den luksusen er det antagelig 20 år siden jeg hadde sist.
Kjære leser, det som kommer nå er mer personlig. Her deler jeg litt mer av livet mitt, min filosofi, og mine dypeste tanker. Du er varmt velkommen til å lese videre med et månedlig eller årlig abonnement.
Abonner for å fortsette å lese
Bli en betalende abonnent for å få adgang til resten av dette innlegget og annet eksklusivt innhold.
